0
No products in the cart.
×
0
No products in the cart.
0
No products in the cart.
×

کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان

کتاب­‌های رنگ آمیزی برای بزرگ‌سالان چند سالی است که در بازار کتاب ایران طرفدار پیدا کرده‌­اند. اغلب، به این کتاب ها به چشم سرگرمی نگاه می کنند، اما بسیاری هم بر این باورند که کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان، فراتر از یک سرگرمی و در واقع نوعی مدیتیشن و تمرکز است که به سلامت روان کمک می‌کند.

کتاب­‌های رنگ آمیزی برای بزرگ‌سالان چند سالی است که در بازار کتاب ایران طرفدار پیدا کرده‌­اند. اغلب، به این کتاب ها به چشم سرگرمی نگاه می کنند، اما بسیاری هم بر این باورند که کتاب های رنگ آمیزی بزرگسالان، فراتر از یک سرگرمی و در واقع نوعی مدیتیشن و تمرکز است که به سلامت روان کمک می‌کند. این روزها که به خاطر شیوع کرونا بیشتر در خانه هستید و ممکن است استرس ناشی از این بیماری اذیتتان کند، بد نیست یکی از این کتاب‌های رنگ آمیزی را دست بگیرید. 

کتاب های رنگ آمیزی چه تاثیری بر سلامت روان ما دارند؟

وقتی شما طرح های کتاب های رنگ آمیزی را رنگ می‌کنید، هم به طرح نگاه می‌کنید و چشمتان خطوط را دنبال می‌کنند، هم به رنگ و ترکیب رنگ ها فکر می‌کنید، هم دقت می‌کنید که از خطوط بیرون نزنید و تمیز رنگ کنید، هم گاهی طرح کلی را نگاهی می‌اندازید ببینید خوب از آب در آمده و برای بقیه رنگ آمیزی‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید. بنابرین، وقتی مشغول رنگ‌آمیزی هستید، ذهنتان از افکار دیگر آزاد می‌شود، هم تمرین تمرکز می‌کنید و هم، با خالی کردن ذهنتان و تمرکز روی یک موضوع رنگی، به نوعی مدیتیشن را تجربه می‌کنید. 
کتاب های رنگ آمیزی، کمک می‌کنند که سطح اضطراب، استرس و دلهره در شما تا حد قابل توجهی کمتر شود و تمرین خوبی برای حواس جمعی و حفظ تمرکز هم به حساب می‌آیند. 
پس اگر این روزها احساس اضطراب بیشتری دارید، وضعیت جسمانی خاصی مثل بارداری  دارید و می‌خواهید آرامش بیشتری داشته باشید، یا احساس می‌کنید حواستان زیاد پرت می‌شود و نیاز به تمرین ذهنی دارید، در اولین فرصت یک کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان برای خودتان بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *