0
No products in the cart.
×
0
No products in the cart.
0
No products in the cart.
×

فواید بازی کردن کودکان

اهمیت بازی کردن والدین با کودکان :

بسیاری از فعالیت هایی  که حول محور بازی با کودکان است سبب ساختن پیوند های محکم بین فرزند و والدین می شود.این بازی ها باعث می شود که والدین متوجه استعداد های منحصر به فرد هر کودک را بشناسد.

همچنین بازی با کودکان باعث کاهش استرس والدین میگردد.  . بازی به والدین اجازه می دهد تا از منحصر به فرد بودن هر کودک قدردانی کنند. بازی کردن با فرزندانتان می تواند کاهش دهنده استرس باشد. خندیدن و آرامش برای سلامتی خودتان و همچنین فرزندانتان بسیار مهم است.

به خاطر داشته باشید که والدین اولین و محبوب ترین همبازی کودکان هستند. از همان ابتدای زندگی فرزند تان مشغول بازی با شما است ، به عنوان مثال حرکات چهره مادر در هنگام عوض نمودن پوشک و تغییرات چهره والدین در هنگام رویارویی با کودک همگی برای کودک نوعی بازی محسوب می شود.

در ذکر فواید اهمیت بازی در کودکان مهم است بدانیم که کودک هنگام بازی با والدین با الگو برداری از رفتار های آنها مهارت های اجتماعی را فرا می گیرند.

بازی به کودکان اجازه می دهد تا قدرت تخیل ، مهارت ، توانایی جسمی ، شناختی و عاطفی خود را رشد دهند. بازی برای رشد کامل مغز مهم است. کودکان از طریق بازی می توانند در سنین بسیار پایین با دنیای اطراف خود تعامل نمایند.

بازی به آنها اجازه می دهد تا چیزهای جدید را با سرعت خاص خود کشف کنند ، توانایی خود را در زمینه توانایی های بدنی افزایش دهد ، مهارت های جدید بیاموزند و کارها را به روش خودشان پیش ببرند. در حین بازی با دیگران ، کودکان مهارت های رهبری را با هدایت فعالیت ها و یا با پیروی از رهبر گروه یاد میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *